Paczki do i z Polski
Odbieramy paczki z całej Wielkiej Brytanii -
Anglia, Szkocja, Walia i Irlandia Północna
Najniższa cena
na rynku £23!
Żadnych dodatkowych opłat
za przyjazd kuriera
Odbieramy u Ciebie w domu
i dostarczamy pod wskazany adres
W cenę wliczone ubezpieczenie
 

Paczka

Przygotowanie paczki

W celu zapewnienia usługi najwyższej jakości prosimy o zastosowanie sie do poniższych zasad przewoźnika - DPD Polska. Pozwolą one przygotować paczkę do nadania a przede wszystkim zapewnią bezpieczeństwo jej zawartości w transporcie. Pamiętaj paczki w magazynach są przeładowywane wykorzystując systemy podobne do tych na lotnisku dlatego zabezpiecz swoją przesyłkę najlepiej jak potrafisz

 1. Waga
 2. Wymiary
 3. Adresat
 4. Opakowanie
 5. Zawartość

Waga

Każda paczka może ważyć maksymalnie 30 kg – przekroczenie tej wagi może łączyć się z odmową przyjęcia przesyłki lub dopłatą 150PLN za każdą nadgabarytową paczkę. Wszytkie paczki są ważone w sortowniach DPD Polska więcej na http://britport.net/faq#n46.

Wymiary

 

Najdłuższy bok może mieć maksymalnie 175 cm

2 x długość + 2 x szerokość + najdłuższy bok = 300 cm

Wymiary te są standardowo przyjęte w całej sieci DPD. Przekroczenie wymiarów paczki jest tak samo traktowane jak nadwaga paczki i wiąże się z dodatkowymi kosztami zawrócenia paczki niestandardowej.

Sprawdź czy Twoja paczka ma odpowiednie wymiary!

Podaj wymiary paczki

 

Najdłuższy bok:


Długość paczki:


Szerokość paczki:

 

Adresat

Na największej powierzchni paczki należy umieścić dużymi czytelnymi literami adres odbiorcy wraz z jego numerem telefonu. Najlepiej zrobić to mazakiem (tzw. marker) niezmywalnym w kolorze kontrastującym z paczką.

Jeżeli dane odbiorcy będą napisane na osobnej kartce należy włożyć ja do folii nieprzemakalnej i bezpiecznie przytwierdzić do paczki w taki sposób żeby uniemożliwić jej odpadnięcie w trakcie transportu.

Jan Kowalski
nr telefonu 0123 456 789
ul. Cicha 132
62 200 Gniezno
POLAND

Opakowanie

 • Paczka - w celu zapewnienia bezpieczeństwa przesyłki powinna ona być zapakowana w odpowiednio wytrzymały karton dopasowany do wielkości i ciężaru. Karton najlepiej zabezpieczyć szeroką taśmą pakową (ang brown packing tape)aby wzmocnić jego strukturę jak i zabezpieczyć przed przypadkowym otwarciem podczas transportu. Zalecamy każdą paczkę dodatkowo zabezpieczyć folią plastikową/spożywczą (ang. cling film, plastic wrap) dzięki czemu zyskasz dodatkową pewność że karton nie rozpadnie się w trakcie transportu. Przypominamy że nie wolno  łączyć  ze sobą kartonów; każdy z nich powinien być nadany jako osobna paczka.
 • Walizka, torba, plecak -sugerujemy spakowanie walizki/torby w karton gdyż jest to najbezpieczniejsza forma opakowania i minimalizuje niebezpieczeństwo opóźnienia/zagubienia przesyłki. Jeżeli jednak zdecydujesz się wysłać swój bagaż do Polski należy bezwzględnie szczelnie owinąć go streczową/spożywczą folią (ang. cling film, plastic wrap) aby zabezpieczyć walizki/torby przed zniszczeniem lub otwarciem w czasie transportu. Dodatkowo zalecamy najpierw walizkę owinąć folią bąbelkową/pęcherzykową (ang. Bubble wrap) a następnie zabezpieczyć folią spożywczą. Przypominamy że firma DPD nie odpowiada za uszkodzenia opakowania zewnętrznego przesyłki - w tym przypadku walizki lub torby podróżnej. Ponadto prosimy o zrobienie zdjęcią przesyłki po spakowaniu i przed jej nadaniem (zdjęcie należy zachować na wypadek odklejenia się listu przewozowego od przesyłki).
 • Rowery/wózki dziecięce - każdy rower/wózek dziecięcy musi bezwzględnie być spakowany w orginalny karton, który następnie należy owinąć folią streczową. Tak zapakowany karton musi mieścic się w standardach wymiarowych jak i wagowych w przeciwnym razie paczka nie może być nadana za pośrednictwem naszego serwisu.
 • Worki - DPD nie pozwala na transport rzeczy w workach. Nadanie tak zapakowanej przesyłki może wiązać się z brakiem wypłaty odzskodowania przez przewoźnika w przypadku zagubienia lub zniszczenia przesyłki

Zawartość

Pełna lista artykułów których nie wolno przesyłać w paczkach znajdą Państwo w Regulaminie przewoźnika - DPD Polska. Przypominamy że DPD wykonawca usługi ma prawo komisyjnie zniszczyć przesyłkę zawierającą niedozwolone przedmioty, która zgaraża  innym przesyłkom lub praconikom firmy DPD.

 • Prosimy o nie wysyłanie paczką rzeczy objętych akcyzą tj. tytoń, alkohol, lekarstwa na receptę
 • Prosimy o nie pakowanie produktów spożywczych które powinny być przechowywane w chłodziarce lub z krótkim terminem ważności
 • Prosimy o nie pakowanie rzeczy płynnych (np, produkty spożywcze w słoikach - miód, sok itp, chemiczne - szapony, płyny), gdyż ulegając rozlaniu podczas transportu mogą nie tylko uszkodzić Państwa przesyłkę ale i sąsiadujące. Uszkodzenie przesylki sąsiadującej może wiązać się z dodatkowymi kosztami wynikającymi z zniszczenia mienia. 
 • RTV/AGD prosimy używanie oryginalnych opakowań producenta które zapewniają bezpieczeństwo sprzętu podczas transportu (opakowanie powinno zabezpieczać sprzęt w taki sposób aby nie dotykał on boków tzn musi posiadać styropianowe kształtki). Wysyłając sprzęt pamiętaj o umieszczeniu widocznej informacji w SZKŁO/FRAGILE na wszystkich bokach przesyłki. Firma DPD nie ponosi odpowiedzialności za przesyłkę jeżeli nie jest odpowiednio zabezpieczona czyli nie jest w orgyginalnym opakowaniu od tego konkretnego modelu. Prosimy także o zachowanie potwierdzenia wartości przesyłanego towaru (rachunek/faktura) będzie on niezbędny w razie jakiegokolwiek procesu reklamacyjnego u przewoźnika. http://britport.net/faq#n32
 • Szkło – prosimy o nie umieszczanie wartościowych szklanych przedmiotów w przesyłkach. Jeżeli chcesz mimo wszystko wysłać szklane lub delikatne przedmioty pamiętaj że robisz to na własne ryzyko. W celu zabezpieczenia szklanych przedmiotów pamiętaj aby każdy z nich opakować w folię bąbelkową/pęcherzykową (ang. Bubble wrap) i zabezpiecz taśmą pakową. Dodatkowo pamiętaj aby taki produkt umieścić w miarę możliwości tak aby nie stykał się z bokiem kartonu/torby. Wysyłając taką paczkę pamiętaj o umieszczeniu widocznej informacji w SZKŁO/FRAGILE na wszystkich bokach przesyłki.
 • Pod poniższym linkiem znajdą Państwo listę produktów zakazanych w transporcie przez DPD http://britport.net/faq#n13
 • Opony - jeżeli chcesz wysłać opony za pośrednistwem DPD prosimy o zapoznanie się z instrukcjami pod linkiem http://www.dpd.com.pl/download/Instrukcja-prawidlowego-pakowania-opon-w-DPD-Polska.zip
 • Części samochodowe - prosimy o nie przesyłanie szyb samochodowych, silników lub skrzyń biegów.

Kontakt

UK: +44 (0) 131 208 2494
PL: +48 42 29 66 491
Email: info@britport.net 
Skype: britport.net

Skype

Biuro czynne:
Pn- Pt.:  8:00-16:00 (UK)

 

Wypełnij formularz - oddzwonimy!


 
Zobacz nas na FaceBooku
BritPort na Naszej-Klasie Follow BritPort on Twitter
Start   |   Oferta   |   Zamów Kuriera   |   Płatność   |   Paczka   |   FAQ   |   Regulamin   |   Program Partnerski